Krüptoraha soetamine
Lisaks kaevandamisele on võimalik bitcoin’e soetada erinevate vahetusplatvormide kaudu või osta inimestelt otse. Variant on ka müüa oma tooteid/teenuseid, aktsepteerides makseid bitcoin’ides.
Üle maailma eksisteerib tuhandeid erinevaid vahetusplatvorme, kus on võimalik vahetuskursi alusel osta ja müüa bitcoin’e.
Vahetusplatvormid ja tehingute tegemine
Praktikad on erinevad. Paljud vahetusplatvormid nõuavad inimestelt üsna põhjalikku informatsiooni, enne kui konto aktiveeritakse ning on võimalik hakata bitcoin’e ostma. Mis viitab „tunne oma klienti“ ja rahapesu nõuete täitmisele (näiteks USA-s). Sellistel juhtudel on tegelikult keskkonnasiseselt bitcoin’e kasutav inimene tuvastatav. Viimasel ajal on üha rohkem välja tulnud ka hajusvahetusplatvorme, kus ei küsita enam isikutuvastust.
Bitcoin’i omanikku on keerulisem tuvastada, kui bitcoin’e ostetakse sularaha eest teiselt inimeselt või bitcoin’i ATM-ist. Niipea kui bitcoin’i kontoga on vahetusplatvormi kaudu seotud pangakonto, on inimest juba lihtsam tuvastada.
Tuleb välja tuua, et vahetusplatvormid võtavad bitcoin’i ostu-müügitehingute eest teenustasu, mis jääb umbes poole protsendi juurde. Täiendavalt tuleb välja tuua, et eri platvormide lõikes on võimalik bitcoin’e osta erineva hinnaga. Hindade erinevust näitavad ka erinevate turgude graafikud.
Hea ülevaate bitcoin’idega kaubeldavate turgude kohta reaalajas leiab SIIT.